» اخبار » خبر » تولید بیش از ۴۰۰۷۰۱۵ مگاوات ساعت انرژی توسط نیروگاه طوس در سال گذشته
خبر

تولید بیش از ۴۰۰۷۰۱۵ مگاوات ساعت انرژی توسط نیروگاه طوس در سال گذشته

اردیبهشت ۵, ۱۴۰۳ 4301

در سایه همت و تلاش کارکنان متخصص و توانمند این شرکت و با عملکرد مناسب در همه امورها و انجام تعمیرات و نگهداری به موقع از تجهیزات، تولید ناخالص در نیروگاه به بیش از ۴۰۰۷۰۱۵ مگاوات ساعت رسید.

به گزارش روابط عمومی، آقای مهندس مرجان زاده، مدیرعامل محترم شرکت با اعلام این خبر افزود: نیروگاه طوس به عنوان یکی از مراکز مهم صنعتی و تولید برق در استان خراسان به شمار می آید. این شرکت نقش مهمی در ارائه خدمات به بخش های مختلف صنعتی، خدماتی و رفاهی شهر مقدس مشهد بر عهده دارد. آمادگی هر چه بیشتر واحدهای این نیروگاه باعث افزایش پایداری تولید و تأمین مطمئن تر نیاز شبکه خواهد بود.

ایشان تولید برق را به لحاظ زیر ساختی برای کلیه مراکز مهم صنعتی و تولیدی حائز اهمیت دانسته و افزود: میزان تولید حداکثری و آمادگی هر چه بیشتر واحدهای نیروگاهی با همت جمعی و دانش فنی کارکنان متخصص و متعهد، انجام به موقع تعمیرات میان‌دوره‌ای و اساسی و بهره‌برداری اصولی از واحدها امکان پذیر است. این آمادگی و پایداری علاوه بر تأمین نیاز شبکه می تواند به پویایی و تحرک چرخه اقتصادی بخش های مختلف کمک شایانی نماید.

ایشان ضمن تشکر مجدد از تلاش های شبانه روزی کارکنان بیان داشتند: به توفیق الهی و حمایت از خلاقیت، دانش و اتکاء به تلاش پرسنل، توانسته ایم در سال گذشته، بیش از ۴۰۰۷۰۱۵ مگاوات ساعت انرژی تولید ناخالص، تولید نماییم. در همین رابطه گفتنی است؛ ضریب بار انرژی تولید شده در سال ۱۴۰۱ برابر با ۸۵/۸۷ درصد بوده که در سال ۱۴۰۲ برابر با ۸۸/۵۹ درصد رسیده است.
خاطر نشان می شود؛ نیروگاه طوس با دارا بودن ۴ واحد تولیدی یکی از مهم ترین و بزرگترین نیروگاه بخاری استان خراسان رضوی بوده و نقش مهمی در تامین بخشی از برق مورد نیاز شبکه سرارسری و زائران و مجاوران علی ابن موسی الرضا(ع) را بر عهده دارد.

به این نوشته امتیاز بدهید!

امتیاز 1.00
  • ×