» اخبار » تولید بیش از ۳ میلیون ۶۴۹ هزار و ۴۰۲ مگاوات ساعت انرژی توسط نیروگاه طوس در سال گذشته
اخبار - خبر

تولید بیش از ۳ میلیون ۶۴۹ هزار و ۴۰۲ مگاوات ساعت انرژی توسط نیروگاه طوس در سال گذشته

شهریور ۱۳, ۱۴۰۲ 10181

در سایه همت و تلاش کارکنان متخصص و توانمند این شرکت و با عملکرد مناسب در همه امورها و انجام تعمیرات و نگهداری به موقع از تجهیزات، تولید ناخالص در نیروگاه به بیش از ۳ میلیون و ۶۴۹ هزار و ۴۰۲ مگاوات ساعت رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق طوس، آقای مهندس مرجان زاده، مدیرعامل محترم شرکت با اعلام این خبر افزود: نیروگاه طوس به عنوان یکی از مراکز مهم صنعتی و تولید برق در استان خراسان به شمار می آید. این شرکت نقش مهمی در ارائه خدمات به بخش های مختلف صنعتی، خدماتی و رفاهی شهر مقدس مشهد بر عهده دارد. آمادگی هر چه بیشتر واحدهای این نیروگاه باعث افزایش پایداری تولید و تأمین مطمئن تر نیاز شبکه خواهد بود.

ایشان تولید برق را به لحاظ زیر ساختی برای کلیه مراکز مهم صنعتی و تولیدی حائز اهمیت دانسته و افزود: میزان تولید و آمادگی هر چه بیشتر واحدهای نیروگاهی با همت جمعی و دانش فنی کارکنان متخصص و متعهد، انجام به موقع تعمیرات میان‌دوره‌ای و اساسی، بهره‌برداری اصولی از واحدها امکان پذیر است. این آمادگی و پایداری علاوه بر تأمین نیاز شبکه می تواند به پویایی و تحرک چرخه اقتصادی بخش های مختلف کمک شایانی نماید.

ایشان ضمن تشکر مجدد از تلاش های شبانه روزی کارکنان شرکت گفت: با اعتماد و حمایت از خلاقیت و دانش ارزشمند و اتکاء به تلاش پرسنل، توانسته ایم در سال گذشته، بیش از ۳ میلیون و ۶۴۹ هزار و ۴۰۲ مگاوات ساعت انرژی تولید ناخالص، تولید نموده که بیش از ۳ میلیون و ۳۸۸ هزار و ۱۱۱ مگاوات ساعت آن انرژی خالص بوده است که به شبکه سراسری تحویل گردید.

وی ضریب بار انرژی تولید شده در سال ۱۴۰۰ را ۸۶/۱۴ درصد اعلام نمود و گفت: در سال ۱۴۰۱ این ضریب بار به بیش از ۸۷/۸۵ درصد رسید که حدود ۲ درصد، بیش تر از سال ۱۴۰۰ بوده است.

خاطر نشان می شود این شرکت با دارا بودن ۴ واحد تولیدی یکی از مهم ترین و بزرگترین نیروگاه بخاری استان خراسان رضوی بوده و نقش مهمی در تامین بخشی از برق مورد نیاز شبکه سرارسری و زائران و مجاوران علی ابن موسی الرضا(ع) را بر عهده دارد.

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

  • ×