» اخبار » پایان تعمیرات اساسی واحد چهار نیروگاه طوس
اخبار - خبر

پایان تعمیرات اساسی واحد چهار نیروگاه طوس

خرداد ۲۸, ۱۴۰۲ 12146

مطابق برنامه ریزی های انجام شده، واحد چهار نیروگاه پس از پایان تعمیرات اساسی ۲۵۰۰۰۰ ساعت در مورخ ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ ساعت ۰۳:۴۸ با شبکه سراسری پارالل گردید.

غفوری نژاد مدیر دفتر مهندسی و نظارت، در تشریح فعالیتهای تعمیرات اساسی واحد چهار نیروگاه گفت:
واحد چهار که در مورخ ۱۴۰۱/۱۲/۵ از مدار تولید خارج شده بود پس از ۱۰۹ روز تلاش مداوم و شبانه روزی، بهره برداری خود را از سر گرفت و به شبکه سراسری تولید پیوست. به یاری خداوند متعال و با همت همکاران نیروگاه، فعالیتهای قابل توجهی در بخشهای مکانیک، کنترل و ابزار دقیق، الکتریک و شیمی انجام گرفت. فعالیتهای برنامه ریزی شده بالغ بر ۱۷۰۰ فعالیت بوده و توسط پرسنل نیروگاه و پیمانکاران داخلی(با نظارت متخصصین نیروگاه) انجام شد.
در تعمیرات اساسی واحد چهار که به منظور آمادگی برای تولید در پیک تابستان صورت گرفت؛ علاوه بر فعالیت های روتین، عملیات تعویض بسکتهای ایر هیتر، تعویض داکت های دود و هوای بویلر، تعویض تمامی لوله های سوپر هیت دو و سه، تعویض ۳۸ ردیف از لوله های ریهیت دو، تعویض ۳۲ کویل از لوله های ساپورتینگ، تعویض آبزن یک سوپر هیت انجام پذیرفت. همچنین در این تعمیرات و برای اولین بار در تاریخ نیروگاه، اسید شویی همگی لوله های واتر وال، سوپر هیت و ساپورتینگ بصورت یکجا و با موفقیت انجام گردید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

  • ×