» اخبار » تعویض سکتور پلیت های بخش سرد در ایرهیترهای شماره ۱ و ۲ و سرویس مجموعه ی اهرم بندی لانگشتروم ها با تلاش کارکنان اداره بویلر در تعمیرات اساسی واحد ۳ نیروگاه طوس
اخبار - خبر

تعویض سکتور پلیت های بخش سرد در ایرهیترهای شماره ۱ و ۲ و سرویس مجموعه ی اهرم بندی لانگشتروم ها با تلاش کارکنان اداره بویلر در تعمیرات اساسی واحد ۳ نیروگاه طوس

اسفند ۴, ۱۴۰۱ 10226

با توجه به برنامه زمانبندی شده و با تلاش کارکنان اداره بویلر امور تعمیرات مکانیک در تعمیرات اساسی واحد ۳، سکتور پلیت های بخش سرد در ایرهیترهای شماره ۱ و ۲ تعویض و همچنین مجموعه ی اهرم بندی سکتور پلیت های لانگشتروم، سرویس گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق طوس، مهندس بهادری مدیر امور تعمیرات مکانیک گفت: از جمله مشکلاتی که در گذر زمان و با بالا رفتن عمر واحدهای نیروگاه های بخار به وجود می آید کاهش راندمان بویلر آن می باشد. این کاهش راندمان افزایش مصرف سوخت و کاهش توان تولیدی را به همراه خواهد داشت. ایرهیترها یکی از نیازهای ضروری بویلرهایی با ظرفیت حرارتی بالا می باشند که با افزایش دمای هوای ورودی به بویلر باعث افزایش راندمان آن می شوند.
ایشان در ادامه گفت: عوامل زیادی بر عملکرد بهره برداری ایرهیترها تاثیر دارند که از مهمترین آن می توان، مواردی مانند خطر استفاده مکرر و طولانی از سوخت نفت کوره و نشتی زیاد هوا از سیل ها و سکتورپلیت ها و رسوب دود در بسکت ها را نام برد.
وی خاطر نشان کرد: با برنامه ریزی های بعمل آمده و با توجه به برنامه زمانبندی شده و با تلاش کارکنان اداره بویلر امور تعمیرات مکانیک در تعمیرات اساسی واحد ۳، سکتور پلیت های بخش سرد در ایرهیترهای شماره ۱ و ۲ تعویض و همچنین مجموعه ی اهرم بندی سکتور پلیت های لانگشتروم ، سرویس گردید.
مهندس بهادری در پایان گفت: مجموعه ی اهرم بندی سکتور پلیت های لانگشتروم جهت باسازی، ترمیم و اعمال لقی مناسب در محل بوش ها و محورها باز شده و به کارگاه مکانیک منتقل گردید و در سرویس قطعات مذکور، بیرینگ های نگهدارنده بازویی و بوش های مورد نظر تعویض و محورها به علت خوردگی شدید، جوشکاری، پرداخت و یا تعویض گردید و مسیرهای گریسکاری محورها نیز سرویس شد.

به این نوشته امتیاز بدهید!

  • ×