توليد بيش از 4 ميليون مگاوات ساعت انرژي توسط نيروگاه طوس در سال گذشته/ رشد 4/1 درصدي توليد برق نيروگاه

در سال توليد، پشتيباني ها و مانع زدايي ها و در سايه همت و تلاش كاركنان متخصص و توانمند اين شركت، با عملكرد مناسب در همه امورها و انجام تعميرات و نگهداري بموقع از تجهيزات، توليد ناخالص در نيروگاه به بيش از 4 ميليون و 20 هزار و 639 مگاوات ساعت رسيد كه در مقايسه با سال 1399 بيش از 4/1 درصد، رشد را نشان مي دهد.

به گزارش روابط عمومي شركت مديريت توليد برق طوس، سيد محمد افخمي مصطفوي، مديرعامل محترم شركت با اعلام اين خبر افزود: اين شركت با فعاليت نزديك به 40 ساله خود يكي از مهم‌ترين مراكز صنعتي در استان خراسان رضوي محسوب مي‌شود كه توانسته است با توليد اين انرژي حياتي، نقش مهمي در ايجاد زيرساخت‌ها و خدمت‌رساني به مردم ايفا كند.
وي با اشاره به تحريم‌ها و چالش‌هاي فراوان اقتصادي افزود: وجود اين مشكلات تاكنون، نتوانسته در جديت و تلاش پرسنل اين نيروگاه براي خدمت رساني به مردم خللي ايجاد كند و نگهداري و بهره‌برداري از واحد‌ها طي ساليان اخير به بهترين شكل ممكن رقم خورده است.
ايشان جديت، تعهد و انجام به موقع تعميرات ميان‌دوره‌اي و اساسي و بهره‌برداري اصولي از واحدها، ساخت و بازسازي قطعات و تجهيزات در كارگاههاي مستقر در نيروگاه را مهمترين اقدام عملي براي رفع محدوديت توليد واحد‌ها در سال گذشته دانست و ادامه داد: تعميرات اساسي واحد يك اين شركت هم اكنون در حال اجرا مي باشد كه تا پيش از آغاز فصل گرما و پيك مصرف برق، شاهد اتمام آن و اتصال مجدد اين واحد توليدي به شبكه سراسري برق كشور هستيم تا با آمادگي كامل بتوانيم خدمت‌رسان مردم، بويژه در تابستان پيش‌رو باشيم.
سيد محمد افخمي مصطفوي ضمن تقدير از تلاشهاي شبانه روزي كاركنان شركت گفت: با اعتماد و حمايت از خلاقيت و دانش ارزشمند و اتكاء به تلاش پرسنل، توانسته ايم در سال گذشته، بيش از 4 ميليون و 20 هزار و 639 مگاوات ساعت انرژي توليد ناخالص، توليد نموده كه بيش از 3ميليون و 733 هزار و 656 مگاوات ساعت آن انرژي خالص بوده است كه به شبكه سراسري تحويل گرديده است.
وي ضريب بار انرژي توليد شده در سال 1399 را 82/02 درصد اعلام نمود و گفت: در سال 1400 اين ضريب بار به بيش از 86 درصد رسيد كه حدود 5 درصد، بيش تر از سال گذشته بوده است.
خاطر نشان مي شود اين شركت با دارا بودن 4 واحد توليدي يكي از مهم ترين و بزرگترين نيروگاه بخاري استان خراسان رضوي بوده و نقش مهمي در تامين آسايش مردم و پشتيباني از شبكه سراسري برق كشور ايفا مي كند.

نوشته های مرتبط