ساخت بیش از ۱۸۰ قطعه مورد نیاز امور تعمیرات مکانیک نیروگاه طوس در شش ماهه اول سال جاری

باهدف تامین برق پایدار و با توجه به نیاز امورهای مختلف به قطعات و تجهیزات کاربردی برای استفاده در واحدهای نیروگاه طی پیگیری و هماهنگی های بعمل آمده بیش از ۱۸۰ قطعه مورد نیاز امور تعمیرات مکانیک در شش ماهه اول سال جاری توسط متخصصان داخلی و شرکت های دانش بنیان ساخته و تحویل این شرکت گردیده است.

نیروگاه‌ها همواره جزو مراکز حساس‌ و استراتژیکی کشور به شمار می آیند. امروزه برق به عنوان یکی از ضروری‌ترین عوامل زیربنایی در کشور محسوب می گردد و تولید آن عامل مهمی در خودکفایی کشور به شمارمی رود.
به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق طوس با بهره گیری از توان و دانش متخصصان داخلی و با هدف تامین برق پایدار، قطعات مورد نیاز امور مکانیک با همکاری شرکت های دانش بنیان، مهندسی معکوس، بازسازی و ساخته و در حال بهره برداری می باشد.
این گزارش می افزاید: این قطعات شامل: ساخت و مونتاژ پوسته آچار هیدرولیک، ساخت و مونتاژ ۲ عدد کنت بلبرینگ پمپ هیدرولیکی، ۸عدد پوسته چدنی پمپ کندانس، ۱۰ عدد سیت گرافیتی(Ek2200) آب بند مکانیکی پمپ های سوخت مایع، ۱۵۰ عدد صفحه مکش کمپرسور هوای کنترل از جنس ۱٫۴۰۲۱ و بازسازی ۱۴ عدد یاتاقان پمپ و فن که پس از تهیه و ترکیب آلیاژ های قلع، مس، سرب، آنتیموان و تایید نمونه آلیاژ توسط اداره توربین و اداره بویلر ریخته گری و تراشکاری گردید.
خاطر نشان می شود با ساخت و مونتاژ این قطعات، علاوه بر جلوگیری از خروج ارز از کشور به میزان ۱۳ هزار یورو، معادل چهار میلیارد ریال نیز صرفه جویی گردیده است.
نیروگاه طوس با دارا بودن ۴ واحد ۱۵۰ مگاواتی یکی از مراکز مهم تولید برق در استان خراسان رضوی می باشد.

618 (5).JPG
618 (6).jpg
618 (1).JPG
618 (4).JPG
618 (5).JPG
618 (6).jpg
618 (1).JPG
618 (4).JPG
618 (5).JPG
618 (6).jpg
618 (1).JPG
618 (4).JPG
618 (5).JPG
618 (6).jpg
618 (1).JPG
618 (4).JPG

نوشته های مرتبط