گزارشی از فعالیتهای انجام شده در کمیته سوخت نیروگاه طوس

سوخت به عنوان مهم ترین ماده اولیه احتراق در واحدهای تولیدی نیروگاه ها به شمار می آید. کمیته سوخت نیروگاه به منظور وحدت رویه در پاسخ گویی به دستگاه های نظارتی و کنترل فرآیند عملیات تحویل و مصرف سوخت، فعالیت می نماید.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق طوس، مهندس دلارام با اعلام این مطلب گفت: سوخت به عنوان مهم ترین ماده اولیه احتراق در واحدهای نیروگاه با اثرات اقتصادی بر قیمت تمام شده انرژی تولیدی به شمار می آید.برای کنترل فرآیند عملیات تحویل و مصرف سوخت مایع و سوخت گاز و جلوگیری از بروز هرگونه ابهام درسیستم اجرایی و در راستای ماموریت محوله به این شرکت، کمیته ای به منظور وحدت رویه در پاسخگویی به دستگاه های نظارتی، هم چنین تبادل اطلاعات و هم اندیشی تشکیل گردید که هدف آن نظارت وکنترل فرآیند ساماندهی امور مرتبط با سوخت است.
وی همچنین در ادامه افزود: وظایف این کمیته مشتمل بر نظارت بر اجرای دستورالعمل کنترل سوخت(مطابق با آخرین ویرایش دستورالعمل شرکت مادر تخصصی برق حرارتی)، کنترل ثبت عملیات سوخت، نظارت بر مقادیر ورودی، ذخیره، مصرف سوخت و رفع مغایرت های ناشی از عوامل مختلف مانند (دما، دیپ زدن ، خطای کنتورها ، تخلیه آب و..)، تبادل اطلاعات سوخت و پاسخگویی به مراجع ذی صلاح، ارائه راهکار بهینه سازی فرآیند های مرتبط با سوخت می باشد.
مهندس دلارام همچنین گفت: اعضاء کمیته متشکل از : مدیر دفتر مهندسی و نظارت به عنوان رئیس کمیته ، مدیر امور بهره برداری، مدیر دفتر حراست، رئیس اداره انبار و کارشناس آمار دفتر برنامه ریزی و آمار به عنوان دبیر می باشند که طی مراحلی و با معرفی امورمربوطه و ابلاغ حکم توسط مدیریت محترم عامل، منصوب می گردند.
وی در پایان نیز افزود : از جمله اقدامات کلی انجام شده می توان به نظارت سیستمی و یکپارچه بر فرآیند تخصیص و توزیع فرآورده‌های نفتی و پیشگیری از عرضه خارج از شبکه و قاچاق فرآورده های نفتی، انضباط بخشی و ساماندهی در روند سوخت‌رسانی سامانه تجمیع اطلاعات تجهیزات کنترل کمی و کیفی تحویل سوخت مایع در نیروگاه طوس اشاره نمود.
همچینین ایشان اظهار داشتند: نیروگاه طوس فعال ترین و پیشگام در بهره برداری از این سامانه است که صحت، دقت و به روز بودن ارسال اطلاعات به تأیید شرکت مادر تخصصی برق حرارتی رسیده و تا کنون مغایرتی با اطلاعات شرکت ملی پخش فراورده های نفتی نداشته است.

516 (3).JPG
516 (4).JPG
516 (1).JPG
516 (2).JPG
516 (3).JPG
516 (4).JPG
516 (1).JPG
516 (2).JPG
516 (3).JPG
516 (4).JPG
516 (1).JPG
516 (2).JPG
516 (3).JPG
516 (4).JPG
516 (1).JPG
516 (2).JPG

نوشته های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی *