تولید موفقیت آمیز ۱ میلیون و ۱۱۰ هزار و ۲۳۳ مگاوات ساعت انرژی برق، توسط نیروگاه طوس در تابستان سال جاری

با توجه به تقاضای بالای مصرف مشترکین در سه ماهه تابستان، کارکنان این شرکت با همت و پشتکار خود توانستند واحدهای این نیروگاه را در سطح بالای آمادگی، حفظ نموده و میزان ۱ میلیون و ۱۱۰ هزار و ۲۳۳ مگاوات ساعت انرژی برق تولید نمایند.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق طوس، مهندس دلارام کارشناس دفتر برنامه ریزی و آمار در این خصوص گفت: با توجه به اینکه در سه ماهه دوم سال تقاضای مصرف تمامی مشترکین به خصوص مشترکین خانگی به علت گرمای هوا بیشتر می شود، لذا پیش از آغاز تابستان تدابیر لازم برای آمادگی واحدهای این نیروگاه به کار گرفته می شود.
وی با اشاره به حداقل خاموشی مصارف خانگی در تابستان ۱۴۰۱ گفت: با توجه به افزایش گرما و نیاز شبکه نسبت به سنوات گذشته، کارکنان این شرکت تمامی توان و ظرفیت خود را بکار بسته تا با انجام دقیق و به موقع تعمیرات و استفاده بهینه از ظرفیتهای موجود، برق پایدار و مطمئنی را به مشترکین ارائه نمایند.
مهندس دلارام از میزان تولید در سه ماهه دوم سال گفته و افزود: میزان تولید انرژی ناخالص این نیروگاه در تابستان سال جاری میزان ۱ میلیون و ۱۱۰ هزار و ۲۳۳ مگاوات ساعت بوده که این خود نشان از پایداری در تولید برق مطمئن و ارائه آن به شبکه سراسری می باشد.
وی در پایان از همکاری مردم عزیز و صنایع مختلف در رعایت و صرفه جویی در مصرف انرژی برق قدردانی نمود.
اشاره می شود: نیروگاه طوس با دارا بودن ۴ واحد ۱۵۰ مگاواتی، در کیلومتر ۱۲ جاده مشهد-قوچان واقع شده و با حدود ۳۶ سال قدمت در تولید برق پایدار، سهم موثری در تأمین برق مورد نیاز واحدهای مختلف در استان و کشور دارد.

 

نوشته های مرتبط