تولید برق نیروگاه طوس در شش ماهه نخست سال جاری از مرز ۲ میلیون و ۱۴۳ هزار مگاوات ساعت عبور کرد

به منظور پاسخگویی به نیاز شبکه برق کشور و با همت و پشتکار کارکنان زحمت کش شرکت، تولید برق در نیروگاه در شش ماهه نخست سال جاری از مرز ۲میلیون و ۱۴۳هزار مگاوات ساعت عبور کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق طوس، مهندس دلارام کارشناس آمار دفتر برنامه ریزی و آمار گفت: تولید برق نیروگاه طوس در شش ماهه نخست امسال از مرز ۲ میلیون و ۱۴۳ هزار مگاوات ساعت عبور کرد که از این میزان تولید بالغ بر ۱ میلیون و ۹۸۳ هزار مگاوات ساعت انرژی خالص به شبکه سراسری برق کشور تحویل شده و در این مدت نیز بیش از ۱۰۰ درصد آمادگی تعهدی نیروگاه نیز طبق برنامه، محقق گردیده است.
وی افزود: تمامی واحدهای نیروگاه با توجه به لزوم تأمین برق مطمئن، برای پاسخگویی به نیاز شبکه برق کشور، در حال فعالیت می باشند و در این راستا و بر اساس برنامه زمانبندی، تعمیرات میاندوره ای واحدهای ۴،۳،۲ از اواخر شهریور ماه آغاز گردیده و تعمیرات اساسی واحد یک هم در آبان ماه انجام خواهد شد.
مهندس دلارام در پایان گفت: با پایش مداوم فنی و اجرای برنامه‌ها و اقدامات پیشگیرانه به صورت مستمر در بهره برداری از واحدها، این مبزان تولید محقق شده، که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، یک درصد رشد داشته است.
نیروگاه طوس یکی از مراکز مهم تولید برق در استان خراسان رضوی و در ۱۲ کیلومتری شهر مقدس مشهد و در جوار بارگاه ملکوتی امام هشتم (ع) می باشد و با دارا بودن ۴ واحد ۱۵۰ مگاواتی یکی از نیروگاههای حرارتی مطرح در سطح کشور به شمار می آید.

 

نوشته های مرتبط