جلوگیری از خروج کامل واحدهای نیروگاه طوس و ناپایدار شدن شبکه با تلاش و سرعت عمل بالای پرسنل امورهای مختلف

با تلاش و سرعت عمل بالای پرسنل امورهای بهره برداری، تعمیرات کنترل، الکتریک و مکانیک و واحد ایمنی در حادثه خروج ترانس استیشن ۲ که با واکنش سریع و اقدامات تخصصی، توأم بود از خروج واحدهای نیروگاه جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق طوس، پرسنل این شرکت در امورهای مختلف با واکنش سریع و اقدامات تحسین برانگیز پس از عملکرد حفاظت ترانس استیشن ناشی از اتصالی در کابل‎های فشار قوی و بی برق شدن باس مشترک نیروگاه، توانستند با تبحر و هوشیاری مانع از خروج واحدهای نیروگاه و خاموشی های گسترده در شبکه برق استان شوند.

نیروگاه طوس با ۴ واحد تولیدی و با مجموع ظرفیت ۶۰۰ مگاوات یکی از نیروگاه مهم بخاری در استان خراسان است و با توجه به نقش کلیدی این نیروگاه در پایداری شبکه، آمادگی واحدها و تولید مستمر انرژی برق از اهمیت ویژه ای به ویژه در فصل تابستان و پیک مصرف برق، برخوردار است.

بهره برداری و نگهداری از این نیروگاه همانند سایر نیروگاه های قدیمی کشور کاری سخت و پیچیده است و برای اجرای دقیق اقدامات فنی و رعایت صحیح دستورالعمل‎های بهره‎برداری به خصوص در مواقع اضطراری نیازمند هوشیاری، تجربه و تخصص بالای پرسنل بخش‎های مختلف نیروگاه می باشد.

در طی حادثه ذکر شده و پس از آن، پرسنل متعهد و تلاشگر این نیروگاه با تکیه بر هوشیاری و تجارب ارزنده خود و با واکنش سریع و به موقع بر روی تجهیزات نیروگاهی توانستند ضمن جلوگیری از خروج واحدهای نیروگاه، از پایداری شبکه برق کشور نیز محافظت کنند، که این اقدام اهمیت و حساسیت تلاش جهادگونه کارکنان این نیروگاه را در خدمت رسانی به جامعه بیش از پیش آشکار می سازد.

563 (3).JPG
563 (4).JPG
563 (1).JPG
563 (2).JPG
563 (3).JPG
563 (4).JPG
563 (1).JPG
563 (2).JPG
563 (3).JPG
563 (4).JPG
563 (1).JPG
563 (2).JPG
563 (3).JPG
563 (4).JPG
563 (1).JPG
563 (2).JPG

نوشته های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --