برگزاری کارگاه آموزشی “دیابت، پیشگیری و کنترل این بیماری” در نیروگاه طوس

با توجه به اهمیت ارتقاء سطح دانش کارکنان و با هدف آگاه سازی در مورد بیماری دیابت، انواع و راهکارهای پیشگیری و درمان آن، کارگاه آموزشی دیابت در این شرکت برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق طوس، در این کارگاه آموزشی که توسط مرکز دیابت پارسیان برگزار گردید، سرکار خانم مهندس احمدی نژاد، کارشناس مربوطه با تشریح تاریخچه بیماری، علائم، تشخیص، راههای پیشگیری از بیماری و درمان بیماری دیابت، گفت: دیابت یا بیماری قند، یک اختلال متابولیک در بدن است. در این بیماری توانایی تولید انسولین در بدن از بین می‌رود و یا بدن در برابر انسولین مقاوم شده و بنابراین انسولین تولیدی، نمی‌تواند عملکرد طبیعی خود را انجام دهد و در نهایت قند خون افزایش می‌یابد و فرد مبتلا به دیابت می شود.
وی در ادامه با تشریح اهمیت پیشگیری و مبارزه با بیماری دیابت، اظهار داشت: دیابت به عنوان بیماری غیر واگیری که عوارض متعددی را به افراد تحمیل می کند، در ابتدای بیماری بی علامتی است. بنابراین موضوع غربالگری، پیشگیری و شروع زود هنگام درمان آن اهمیت بسزایی دارد.
وی همچنین در پایان گفت: آشنایی بیشتر در زمینه پیشگیری از دیابت می تواند تأثیر بسزایی در ادامه روند زندگی روزمره فردی و اجتماعی داشته باشد.در انتهای کارگاه با توزیع فرم های غربالگری از تعداد ۲۰ نفر افراد شرکت کننده تست غربالگری به عمل آمد و نتایج به افراد مستعد خطر اطلاع داده شد.

561 (1).JPG
561 (2).JPG
561 (3).JPG
561 (1).JPG
561 (2).JPG
561 (3).JPG
561 (1).JPG
561 (2).JPG
561 (3).JPG
561 (1).JPG
561 (2).JPG
561 (3).JPG
561 (1).JPG
561 (2).JPG
561 (3).JPG

نوشته های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --