عبور از پیک تابستان سال جاری با تولید بیش از ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار مگاوات ساعت در نیروگاه طوس

با تلاش و همت کارکنان و بهره برداری مناسب و تعمیرات به موقع، این نیروگاه، برای عبور موفقیت آمیز از پیک بار تابستان و برای تأمین نیازهای شبکه و مشترکان صنعت برق، در سه ماهه دوم سال جاری، بیش از ۱ میلیون و ۱۵۳هزار و ۹۲۱ مگاوات ساعت، برق تولید نمود.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق طوس، مهندس دلارام، کارشناس آمار دفتر برنامه ریزی، ضمن اعلام این خبر افزود: از این میزان تولید، بالغ بر ۱میلیون و ۶۹ هزار و ۱۲۰ مگاوات ساعت، انرژی خالص به شبکه سراسری برق کشور تحویل شد. وی گفت: در این سه ماهه %۱۰۰ آمادگی پیش بینی شده، محقق گردیده است.
ایشان به آمادگی کامل همه واحدهای نیروگاه برای تولید پایدار انرژی در ماه های منتهی به پایان سال اشاره کرد و گفت: در راستای ارتقاء میزان آمادگی واحدها برای تولید انرژی مورد نیاز شبکه و براساس برنامه زمانبندی، تعمیرات میان دوره ای تمامی واحدها، در پاییز سال جاری، انجام خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: تابستان امسال با همکاری مردم عزیز و صنایع مختلف، بدون خاموشی عمده، پشت سر گذاشته شد. این در حالی است که به علت شیوع ویروس کرونا، نیاز بخش درمان و مصارف عمومی بیش از هر زمان دیگری، وجود داشت. وی در پایان نیز گفت: نیروگاه طوس با ۴ واحد ۱۵۰ مگاواتی، در کیلومتر ۱۲ جاده مشهد-قوچان قرار دارد و یکی از نیروگاه‌های تولید کننده برق کشور با حدود ۳۵ سال، تولید پایدار برق به شمار می آید که سهم موثری در تأمین برق مورد نیاز واحدهای مختلف در استان و کشور را داشته است.

 

نوشته های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *