باهدف آموزش، آگاه سازی و پیشگیری از انتقال ویروس کرونا دوره آموزشی تبیین روشها و دستورالعمل ضدعفونی سطوح، ویژه نیروهای خدماتی نیروگاه طوس برگزار شد.

دوره آموزشی تبیین روشها و دستورالعمل ضدعفونی سطوح، ویژه نیروهای خدماتی نیروگاه طوس و به منظور آگاه سازی و پیشگیری از انتقال ویروس کرونا، نحوه استفاده از ضدعفونی کننده های مختلف، جهت نظافت و گندزایی سطوح در ۲ بخش کلیات گندزدایی و بهداشت فردی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق طوس با هدف آگاه سازی و پیشگیری از انتقال ویروس کرونا و همچنین نحوه استفاده از ضدعفونی کننده های مختلف برای پاکسازی و گندزایی و با حضور پرسنل خدماتی در امورهای مختلف، دوره آموزشی تبیین روشها و دستورالعمل ضدعفونی سطوح در ۲ بخش کلیات گند زدایی و ضدعفونی محیط و بهداشت فردی در سالن اجتماعات برگزارشد.
در ابتدای این دوره آموزشی، جواد حجازی کارشناس بهداشت با بیان اینکه متاسفانه بیماری کرونا ویروس در کشور ما شیوع پیدا کرده است، بر رعایت موارد بهداشت فردی و عمومی در محیط اداری تاکید کرد.حجازی با تاکید بر اینکه نیروهای خدماتی باید نکات بهداشتی در محیط کار را رعایت کنند؛ توصیه هایی نیز در خصوص پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا داشت.
در ادامه این جلسه در بخش اول کلیات گند زدایی و ضدعفونی محیط با موضوعاتی همچون: تفاوت گندزداها و ضدعفونی کننده ها ، انواع گندزداها، عوامل شیمیایی گندزداها، ویژگی های لازم برای گندزدایی ، موارد احتیاطی در استفاده از آب ژاول، طرز تهیه محلول ضدعفونی کننده دست با پایه الکل، روش تهیه محلول های کلر برای گندزدایی محیط و سطوح ، شیوه صحیح گندزدایی سطوح، تجهیزات حفاظت شخصی در حین انجام کارهای تمیز کردن و گندزدایی برای حاضرین در جلسه تشریح گردید و در بخش دوم با موضوع بهداشت محیط فردی، آشنایی با علائم بیماری و نحوه برخورد با آن و استفاده از تجهیزات حفاظت فردی ارائه گردید.
کارشناس بهداشت حرفه ای همچنین داشتن دستکش یکبار مصرف، لباس کار مناسب، دستکش مناسب برای شستشو ونظافت، دستمال های مجزا جهت نظافت وگند زدایی، را مهم دانسته و بر استفاده از ظروف مناسب جهت تهیه وآماده سازی محلول های گند زدایی، استفاده از تی مخصوص نظافت و تی مخصوص گندزدایی را از موارد مورد نیاز برای انجام در محیط های مختلف برشمرد. نظارت بر جمع آوری ،حمل و امحاء بهداشتی زباله نیز از دیگر نکاتی بود که در این دوره، مورد آموزش قرار گرفت.

475 (3).JPG
475 (4).JPG
475 (1).JPG
475 (2).JPG
475 (3).JPG
475 (4).JPG
475 (1).JPG
475 (2).JPG
475 (3).JPG
475 (4).JPG
475 (1).JPG
475 (2).JPG
475 (3).JPG
475 (4).JPG
475 (1).JPG
475 (2).JPG

نوشته های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *