بازدید جمعی از کارکنان نیروگاه طوس از مجموعه آرامگاه فردوسی به مناسبت روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی

شعر و ادب گوشه ای از فرهنگ غنی ایرانیان را تشکیل می دهد و به عنوان یکی از ویژگی های فرهنگی ما به شمار می رود.یکی از این شعرای پرافتخار ، حکیم ابوالقاسم فردوسی است که با شاهکار خود، شاهنامه، توانست قدم مهمی را در حفظ فرهنگ و ادب پارسی بردارد و امروز مهر افتخاری بر سینه ایران باشد، حکیم ابوالقاسم فردوسی است.

همانطور که می دانید شعر و ادب ،گوشه ای از فرهنگ غنی ما ایرانیان را تشکیل می دهد و به عنوان یکی از ویژگی های فرهنگی به شمار می رود. این ویژگی باعث شده تا شعرایی مشهور به افتخاری در تاریخ ایران تبدیل شوند؛ شعرایی که نامشان شهره خاص و عام است و در سراسر جهان به نیکی از آنها یاد می شود.
یکی از این شعرای پرافتخار حکیم ابوالقاسم فردوسی است که با شاهکار خود، شاهنامه، توانست قدم مهمی را در حفظ فرهنگ و ادب پارسی بردارد. این شاعر، تمام عمر خود را صرف زبان پارسی کرد و تمام تلاشش را به کار گرفت تا اثری جاویدان را از این فرهنگ کهن بر جای بگذارد.در تقویم ایران نیز روزی به این شاعر اختصاص داده شده و روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی نام گرفته است.
ابوالقاسم فردوسی توسی، شاعر حماسه سرای ایرانی است که در سال ۳۲۹ هجری قمری در توس خراسان متولد شد و در سال ۴۱۶ هجری قمری در گذشت. وی به القاب دیگری همچون حکیم سخن، حکیم توس و استاد سخن نیز شهرت دارد و در سراسر جهان زبانزد خاص و عام است. فردوسی با سرودن شاهنامه توانست جانی تازه به فرهنگ ما ببخشد و همه ما جاودانگی زبان فارسی را تا به امروز مدیون تلاش های او هستیم.
به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق طوس به مناسبت روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و با هماهنگی های بعمل آمده جمعی از کارکنان نیروگاه طوس با حضور در آرامگاه این شاعر بلند آوازه از سایر قسمتهای مختلف بازدید و یاد و خاطره آن بزرگ مرد تاریخ را گرامی داشتند.

SC_902.jpg
SC_903.jpg
SC_904.jpg
SC_905.jpg
SC_906.jpg
SC_907.jpg
SC_899.jpg
SC_900.jpg
SC_901.jpg
SC_902.jpg
SC_903.jpg
SC_904.jpg
SC_905.jpg
SC_906.jpg
SC_907.jpg
SC_899.jpg
SC_900.jpg
SC_901.jpg
SC_902.jpg
SC_903.jpg
SC_904.jpg

نوشته های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *