توزیع تعداد ۱۱۰ عدد سطل ویژه کاغذ های باطله در نیروگاه طوس با همکاری سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد جهت جمع آوری و بازیافت کاغذ های باطله

باتوجه به اهمیت بازیافت کاغذهای باطله ، تعداد ۱۱۰ عدد سطل ویژه بازیافت کاغذ های باطله در نیروگاه طوس با همکاری سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد جهت جمع آوری و بازیافت کاغذ های باطله ، توزیع گردید.

برای تولید هر تن کاغذ باید ۱۷ اصله درخت را قطع کنیم که هر درخت به طور متوسط قادر است سالانه ۶ کیلوگرم دی اکسید کربن را به اکسیژن تبدیل کند. ولی با استفاده از بازیافت کاغذ، نیاز به قطع درخت در حدود یک چهارم کاهش می یابد. علاوه بر این، در فرایند تولید کاغذ از الیاف گیاهی درختان، ۴۰۰ هزار لیتر آب و ۴ هزار کیلووات برق، مصرف می شود. بنابراین تولید یک تن کاغذ بکر، هزینه های زیست محیطی و اقتصادی زیادی دارد و مصرف درست و بهینه آن در گام نخست و استفاده مجدد از آن در گام بعد، ضرورت دارد.

بازیافت در مفهوم رایج آن در مدیریت مواد زائد، به معنی استفاده مجدد از مواد دور ریختنی پس از اعمال پردازش های خاص بر روی آنها است. اهمیت بازیافت کاغذ را می توان به طور کلی از دو منظر «ضرورت بازیابی کاغذهای باطله» و «کمک به حفظ محیط زیست و منافع اقتصادی حاصل از آن» مورد بررسی قرار داد. از نظر زیست محیطی بازیافت کاغذ موجب کاهش وابستگی به کاغذهای بکر و در نهایت کاهش قطع درختان می شود.

به همین منظور با هماهنگی های انجام شده با سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد ، تعداد ۱۱۰ عدد سطل ویژه کاغذ های باطله از سازمان مدیریت پسماند دریافت گردید.

شایان ذکر است ، این تعداد سطلها در تمامی اتاقهای شرکت ، توزیع و مقرر گردید پس از جمع آوری کاغذ های باطله ، نسبت به بازیافت این کالای ارزشمند اقدام گردد.

SC_786.JPG
SC_787.jpg
SC_780.JPG
SC_785.jpg
SC_786.JPG
SC_787.jpg
SC_780.JPG
SC_785.jpg
SC_786.JPG
SC_787.jpg
SC_780.JPG
SC_785.jpg
SC_786.JPG
SC_787.jpg
SC_780.JPG
SC_785.jpg

 

 

 

نوشته های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *