شروع تعمیرات نیمه اساسی واحد یک نیروگاه طوس مطابق با برنامه قبلی و هماهنگی های انجام شده با مرکز کنترل دیسپاچینگ

با توجه به ساعت کارکرد واحدها، براساس جدول زمانبندی اعلام شده از طرف معاونت راهبری تولید شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی، فعالیت های تعمیرات نیمه اساسی واحد یک نیروگاه طوس آغاز گردید. در همین راستا و به منظور کسب آمادگی تولید برای پیک تابستان ۹۷، واحد یک نیروگاه طوس در بامداد مورخ ۹۶/۱۲/۶ از شبکه سراسری تولید، خارج و در اختیار گروه های تعمیراتی قرار گرفت.

غفوری نژاد مدیر دفتر مهندسی و نظارت نیروگاه طوس با اعلام این خبر گفت: مطابق برنامه های تعمیراتی، این واحد به منظور انجام تعمیرات نیمه اساسی مقطع ۲۲۵۰۰۰ساعت، از ۶ اسفند ماه سال جاری به مدت ۶۰ روز از شبکه سراسری جدا گردیده و در اختیار امورهای تعمیراتی شرکت مدیریت تولید برق طوس قرار گرفت. فعالیتهای برنامه ریزی شده بالغ بر ۱۴۰۰ فعالیت بوده که از چند ماه قبل برنامه ریزی شده است. علاوه بر فعالیت های روتین، عملیات تعمیر و تعویض آبزنهای ریهیت ، تعمیر و تعویض کویلهای ریهیت، تعویض پوسته استاپ والو توربین و بازدید چرخ کورتیس توربین فشار قوی از فعالیتهای شاخص این تعمیرات می باشد.
وی بیان داشت: فعالیت های تعمیراتی اساسی و نیمه اساسی در بازه های زمانی منظم بر اساس ساعت کارکرد واحدهای نیروگاه انجام می گیرد. بی شک اجرای دقیق و به موقع برنامه های سرویس و نگهداری، به میزان قابل توجهی موجب افزایش طول عمر تجهیزات و حفظ پایایی واحدها در سالهای آتی می گردد.

 

 

نوشته های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *