برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با بیماری دیابت همزمان با روز جهانی دیابت در نیروگاه طوس

به مناسبت فرار رسیدن روز جهانی دیابت و با توجه به اهمیت سلامت همکاران محترم ، جهت آشنایی هرچه بیشتر این عزیزان با بیماری دیابت ،کارگاه آموزشی تحت عنوان ” آشنایی با بیماری دیابت ” در سالن اجتماعات نیروگاه با حضور ۴۰ نفر از پرسنل برگزار گردید.

امروزه طول عمر زندگی مردم جهان ،علی رغم پیشرفت هایی که در کنترل بیماری های واگیر دار و عفونی در صد سال گذشته حاصل شده است،مجددا رو به کاهش می باشد.علت این کاهش، افزایش ابتلا به بیماری های مزمن و غیر واگیر نظیر سکته قلبی و مغزی ،دیابت و… است .عوامل متعددی شانس ابتلای به این بیماری ها را افزایش می دهند و اصلاح شیوه های زندگی مرتبط با این عوامل خطر، بیش از هر روش دیگری در پیشگیری از بیماری و مرگ زودرس موثر شناخته شده اند.
به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق طوس ،با هماهنگی های انجام شده با مرکز بهداشت شماره ۳ ،گروهی از کارشناسان به همراه ریاست محترم مرکز جامع خدمات شهری طباطبایی جهت ارائه توضیحاتی در این خصوص در نیروگاه حضور یافتند.

در ابتدای شروع این کارگاه آموزشی، آقای مهندس سهامیان ،مسئول روابط عمومی نیروگاه ضمن عرض خوش آمدگویی و خیر مقدم به میهمانان گرامی و همکاران محترم از جناب آقای دکتر صادقی ریاست محترم مرکز جامع خدمات شهری طباطبایی تقاضا نمودند تا در خصوص آشنایی هر چه بیشتر با بیماری دیابت برای مدعوین سخنانی را ارائه نمایند.
ایشان در ابتدای سخنان خود ضمن تشکر از هماهنگی بوجود آمده جهت برگزاری کارگاه آموزشی ،این گونه جلسات را با توجه به ماشینی شدن زندگی های امروزه، نقطه عطفی برای پیشگیری از این گونه بیماریها دانست و ابراز امیدواری نمود که همچنان اهمیت به سلامت همکاران در زمره موارد مهم این شرکت قرار گیرد. وی همچنین با ابراز خرسندی از توجه مسئولین شرکت به بحث سلامت کارکنان خاطرنشان کرد آشنایی بیشتر در زمینه پیشگیری از دیابت می تواند تأثیر بسزایی در ادامه روند زندگی روزمره فردی و اجتماعی داشته باشد.
آقای صادقی در ادامه بحث کارگاه آموزشی، در خصوص بیماری دیابت، انواع دیابت و راهکارهای پیشگیری و حتی درمان برای حاضرین در جلسه توضیحاتی را ارائه نمودند. پس از پایان عرایض ایشان سرکار خانم رفایی کارشناس ارشد سلامت روان نیز در خصوص آشنایی با استرس،انواع استرس ها و راههای مقابله با استرس برای مدعوین توضیحاتی را تشریح نمودند.
در پایان این کارگاه آموزشی با توجه به هماهنگی های انجام شده از حاضرین در جلسه، تست آزمایش قند خون نیز گرفته شد.

SC_619.jpg
SC_620.jpg
SC_621.jpg
SC_622.jpg
SC_623.jpg
SC_624.jpg
SC_618.jpg
SC_619.jpg
SC_620.jpg
SC_621.jpg
SC_622.jpg
SC_623.jpg
SC_624.jpg
SC_618.jpg
SC_619.jpg
SC_620.jpg
SC_621.jpg
SC_622.jpg
SC_623.jpg

 

 

 

نوشته های مرتبط

1 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *