اتمام تعمیرات میان دوره ای واحد یک نیروگاه طوس در اردیبهشت ماه سال ۹۶

اتمام تعمیرات میان دوره ای واحد یک نیروگاه طوس در اردیبهشت ماه سال ۹۶

در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال با تلاش و همت متخصصان و کارکنان زحمتکش نیروگاه طوس واحد یک این نیروگاه که در تاریخ سوم اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ از مدار تولید خارج گردیده بود، پس از انجام تعمیرات میان دوره ای در تاریـخ سی و یکم اردیبهشت ماه سال جاری با شبکه برق سراسری پارالل گردید.
با راه اندازی این واحد کلیه تعمیرات میان دوره ای نیروگاه طوس به پایان رسیده و چهار واحد به صورت کامل با توان ۶۰۰ مگاوات آماده تولید برق در پیک تابستان می باشند.

اهم مهمترین فعالیت های صورت گرفته در تعمیرات میان دوره ای واحد یک نیروگاه طوس:

۱-تعویض ۲۲ ردیف سه تایی (۶۶ لوپ) از لوله های هدر ورودی و خروجی ری هیت دو:
به علت گذشت بیش از سی و دو سال از عمر واحد های این نیروگاه اخیرا نشتی هایی در لوله های ریهت واحد یک مشاهده می شد که تعویض لوله های ری هیت مورد بررسی و انجام قرار گرفت. اقدامات صورت پذیرفته در این زمینه به شرح زیر می باشد:
•بررسی نقشه های مربوطه و مشخص نمودن نوع متریال مورد نیاز و تامین لوله ها
•باز کردن متعلقات کنترلی و عایق های هدر ورودی و خروجی و برش لوله های ری هیت و بیرون کشیدن آنها از داخل کوره
•انتقال لوله های جدید به داخل کوره و جوشکاری های لازم، تست رادیوگرافی و بستن عایق ها
•باروسکوپی و Blow out جهت تمیزکاری و مطمئن شدن از عدم وجود ضایعات در مسیر لوله ها

۲-رسوب زدایی لوله های بویلر که حدود ۳ تن از این رسوبات از بویلر خارج گردید. وجود این رسوبات در کوره باعث کاهش انتقال حرارت، افزایش فشار کوره و کاهش راندمان بویلر می گردد.
۳-تعویض ۲۲ لوپ از لوله های ساپورتینگ تیوپ

شایان ذکراست ، درمدت زمان انجام تعمیرات میان دوره ای ، تعمیرات بر روی پرمیت های توقف واحد صورت پذیرفته و فعالیت های تعمیراتی روتین امورها نیز انجام گرفت.

اهم فعالیت های روتین صورت گرفته در امور ها:

امور تعمیرات مکانیک
تعویض دوازده عدد از انبساط گیرهای برزنتی، تعویض روغن کوپلینگ های اف دی فن، جی آر فن و روغن گیربکس و یاتاقان های ایرهیتر، کار بر روی تجهیزات سوخت رسانی، کار بر روی سوت بلوئرهای متحرک و ثابت، کار بر روی متعلقات توربین، ترمیم لوله ها و رفع نشتی های موجود در سیستم

امور تعمیرات الکتریک
چک و تمیزکاری دیودهای گردان ،زغال های ارت ،فیلترهای اکسایتر ،کولرهای ترانس ژنراتور ،ترانس ها و الکتوموتورها، چک و تمیزکاری فیلترهای اکسایتر و خشک کن اکسایتر، تست رله های ترانس ها ، چک و آچارکشی بریکرها
امور تعمیرات کنترل و ابزار دقیق
بازدید و سرویس ادوات سوپروایزری توربین، ایگنایتور مشعل ها، پوش باتون ها و چک حفاظت های مهم بویلر و توربین، چک و تنظیم ترانسمتیرهای هوا و سوخت و بازدید کلیه کنترل والوها ،سلنوئید والوها ،شات آف والوها، دمپرها، سنسورها، حفاظت دماهای کوپلینگ و یاتاقان FDF و GRF
دفتر برنامه ریزی و نظارت نیروگاه طوس

 

SC_484.jpg
SC_485.jpg
SC_486.jpg
SC_487.jpg
SC_488.jpg
SC_489.jpg
SC_481.jpg
SC_482.jpg
SC_483.jpg
SC_484.jpg
SC_485.jpg
SC_486.jpg
SC_487.jpg
SC_488.jpg
SC_489.jpg
SC_481.jpg
SC_482.jpg
SC_483.jpg
SC_484.jpg
SC_485.jpg
SC_486.jpg

نوشته های مرتبط