تجلیل از سادات و نفرات برتر طرح مفاحون

همزمان با فرا رسیدن عید سعید غدیر خم، مراسم تجلیل از سادات معزز و نفرات برتر طرح مفلحون در نیروگاه طوس برگزار گردید.

همزمان با فرا رسیدن عید سعید غدیر خم و آغاز ولایت مداری امیر مؤمنان حضرت علی (ع) با حضور مدیرعامل محترم و مدیران امور و جمع کثیری از همکاران محترم مراسم جشنی به همین مناسبت در محل مسجد ثامن الائمه نیروگاه طوس برگزار گردید و همچنین از نفرات برتر طرح مفلوح نیز در این مراسم با اهداء جوایز توسط مدیرعامل محترم تقدیر به عمل آمد.
این مراسم با دعوت از حجت الاسلام والمسلیمن مهدوی مهر جهت سخنرانی آغاز گردید.ایشان در ابتدای سخنان خود به نقش و اهمیت واقعه غدیر خم پرداخت و هدف پیامبر اکرم (ص) از اتمام رسالت خویش و آغاز امامت را برای حاضرین تشریح نمود.وی رویکرد جدید تغییر نبوت به امامت را در راستای هدایت مردم به سوی یکتا پرستی و تبعیت از ائمه (علیهما سلام) توسط رسول اکرم (ص) بسیار با اهمیت خواند و گفت : فصل جدیدی از خداپرستی مردم به سمت پروردگار متعال آغاز گردید و حضرت علی (ع) به عنوان اولین پرچمدار ولایت و امامت نقطه عطفی بر این امر مهم به شمار می آمد.
ایشان در ادامه سخنان خود امیر المؤمنین علی (ع) را فردی دارای جذابیت های شخصیتی فراوان عنوان نموده و افزود : در آن دوران که جاهلیت در تمامی جوامع به خصوص جامعه عرب بسیار فراگیر بود، تنها کسی که در تمامی مسائل اعتقادی، اجتماعی و سیاسی می توانست شرایط آن زمان را درک نموده و ادامه دهنده را رسالت حضرت خاتم الانبیاء (ص) باشد حضرت علی (ع) بود که می توانست جایگزین بسیار مناسبی برای این امر بسیار خطیر باشد.
ایشان در ادامه افزود : به امامت رسیدن ایشان را بسیاری از تاریخ نویسان اهل سنت و شیعه روایت کرده اند و در بسیاری از کتب اهل سنت نیز به این موضوع اشاره شده است.
حجت الاسلام مهدوی مهر در پایان سخنانش ابراز امیدواری نمود تا بتوان با پیروی از سیره و روش اهل بیت (علیهما سلام ) به خصوص حضرت علی (ع) و به کارگیری آن در زندگی شخصی و اجتماعی همچنان جزء رهروان حقیقتی آن امام همام و خاندان مطهرشان باشیم.
پس از سخنان ایشان مداح و ذاکر اهل بیت دقایقی را به مدح و ثنای مولای متقیان حضرت علی (ع) و سجایای اخلاقی این امام بزرگوار پرداختند .
شایان ذکر است پس از مداحی و با حضور مدیر عامل محترم جناب آقای مهندس سید محمد افخمی مصطفوی از سادات معزز با اهداء شال سبز تجلیل به عمل آمد و نفرات برتر طرح مفلحون نیز لوح تقدیر و جوایز خود را از دست ایشان دریافت نمودند.

1
5
4
3
2
1
5
4
3
2
1
5
4
3
2
1
5

نوشته های مرتبط